ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
Стрептоцид
(Streptocidum)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: Sulfanilamidum, п–амінобензол сульфамід;
основні фізико – хімічні властивості : таблетки білого кольору, з плоскою поверхнею, рискою іфаскою; на поверхні таблеток допускається мармуровість;
склад: 1 таблетка містить сульфаніламіду ( стрептоциду)– 0,3 г;
допоміжні речовини: крохмаль картопляний, тальк, натрій кроскармелоза, м етилцелюлоза водорозчинна.
Форма випуску. Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Сульфаніламіди короткої дії. Код АТС J01EВ 06.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Стрептоцид порушує утворення вмікро організмах, так званих, «факторів росту» – фолієвої, дегідрофолієвоїкислот, інших сполук, які містять у своїй молекулі пара-аміно бензойну кислоту (ПАБК). Внаслідок схожості структур ПАБК і стрептоциду, сульфаніламід як конкурентний антагоніст кислоти включається в метаболічний ланцюгмікро організмів і порушує в ньому процеси обміну, що призводить добактеріостатичного ефекту. Стрептоцид – сульфаніламід короткої дії, має бактеріостатичний ефект відносно стрептококів, менінгококів, пневмококів, гонококів, кишкової палички та деяких інших мікро організмів.
Фармакокінетика. При застосуванні внутрішньо швидко всмоктується. Максимальна концентрація стрептоциду в крові відмічається через 1–2 години (в межах 4 годинз’являється у спинномозковому лікворі); зниження максимальної концентрації вкрові на 50% відбувається менше ніж за 8 годин. Через нирки виводиться близько 95% препарату.
Показання для застосування. Стрептоцид призначають з метою профілактики та лікування ранових інфекцій (рани, виразки, пролежні), опіків, для лікування бешихи, ентероколітів, пієлітів, циститів, ангін та інших інфекційних захворювань, викликаних чутливими до нього бактеріями.
Спосіб застосування та дози. Стрептоцид призначають внутрішньо: дорослі приймають 2-4таблетки 5 разів на добу (добова доза – 3–6 г); діти: віком від 2 до 5 років по 0,3 г на прийом, від 6 до 12 років – 0,3–0,6 г на прийом.
Вищі дози для дорослих внутрішньо: разова – 2 г, добова – 7 г.
Побічна дія. При прийомі стрептоциду іноді можуть спостерігатися нудота, блювання, запаморочення, головний біль, пригнічений стан, розвиток ціанозу. У великих дозах і при тривалому прийомі можуть виникнути лейкопенія, агранулоцит оз, гемолітична анемія, тахікардія, парестезії, дерматити, пронос, холестаз, вузликовий періартериїт. У сечовидільній системі ускладнення бувають рідко (кристалурія, гематурія, шокова нирка з анурією).
Протипоказання. Хвороби кровотворної системи, нефрози, нефрити, базедова хвороба, гострі гепатити, індивідуальна підвищена чутливість, вагітність, період лактації, діти до 2 років.
Передозування. У випадку передозування шлунок промивають 2% розчином натрію гідро карбонату і суспензією вугілля активованого, інших ентеросорбентів. Показані пиття у великій кількості зазначеного розчину натрію гідро карбонату, форсований діурез, гемодіаліз.
Особливості застосування. При тривалому лікуванні стрептоцидом необхідно періодично проводити аналізи крові. Призначення стрептоциду в недостатніх дозахабо передчасне припинення прийому може сприяти підвищенню стійкостімікро організмів до сульфаніламідів.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Новокаїн, який містить залишок пара-аміно бензойної кислоти, і деякі інші лікарські засоби подібної хімічнїструктупи можуть проявляти анти сульфаніламідний ефект, що необхідно враховувати при призначенні стрептоциду.
Умови та терміни зберігання. В сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці. Источник
Термін придатності 5років.