ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ТІОГАМА®
(TНIOGAMMA®)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назва: α-ліпоєва кислота;
основні фізико-хімічні властивості: таблетки жовтого кольору з білими вкрапленнями капсулоподібної форми, вкриті плівковою оболонкою, з насічкою наодному боці таблетки;
склад: 1 таблетка містить α-ліпоєвої кислоти 600 мг;
допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактоза, тальк, кремніюдіоксид колоїдний, метилгідроксипропіл целюлоза.
Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.
Фармакотерапевтична група. Засоби, які впливають на травну систему та метаболічні процеси. Код АТС. А 16АХ 01.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. α-ліпоєва кислота є речовиною, яка синтезується в організмі і виконує роль коензиму в окислювальномудекарбоксилюванні α-кетокислот; відіграє важливу роль у процесі утворення енергії в клітині. Сприяє зменшенню цукру в крові та збільшенню глікогену впечінці. Недостача або порушення обміну α-ліпоєвої кислоти внаслідок інтоксикацій або надлишкового накопичення деяких продуктів розпаду (наприклад, кетонових тіл) веде до порушення аеробного гліколізу. α-ліпоєва кислота може існувати у двох фізіологічно активних формах (окислена та редукована), яким притаманна антитоксична та антиоксидантна дії. α-ліпоєва кислота впливаєна обмін холестерину, бере участь у регулюванні ліпідного та вуглеводного обмінів, поліпшує функцію печінки (внаслідок гепатопротекторної, антиоксидантної, дезінтоксикаційної дій). α-ліпоєва кислота подібна за фармакологічних властивостей до вітамінів групи В.
Фармакокінетика. Після перорального прийому α-ліпоєвакислота швидко і майже повністю абсорбується з шлунково-кишкового тракту. Виводиться нирками, переважно у вигляді метаболітів. Утворення метаболітів відбувається внаслідок окислення бічного ланцюга та кон’югування. Періоднапів виведення Тіогами® з сироватки крові становить 10–20 хвилин.
Показання для застосування. Діабетична полінейропатія.
Спосіб застосування та дози. Тіогаму® призначають по 300-600мг 1 раз на добу. Таблетки приймають не розжовуючи, запиваючи достатньою кількістю рідини, незалежно від прийому їжі.
У випадках тяжких порушень чутливості, пов’язаних з діабетичноюполінейропатією, лікування бажано починати з парентерального введення Тіогами®600 для інфузій на протязі 2-4 тижнів. Надалі слід продовжити прийом Тіогами®в таблетках у дозі 300-600 мг/доб.
Побічна дія. Внаслідок поліпшення утилізації глюкози, може спостерігатися зниження цукру в крові. У поодиноких випадках можливий розвиток диспепсії, алергічних шкірних реакцій.
Протипоказання.
Вагітність та лактація. Не вистачає достатніх даних щодо застосування препарату, тому не рекомендують його призначення жінкам у період вагітності та лактації.
Гіпер чутливість до препарату.
Дітей та підлітків не слід лікувати препаратом Тіогама®, оскільки немає відповідного клінічного досвіду.
Передозування. При передозуванні можливі нудота, блювання, головний біль. Лікування симптоматичне.
Особливості застосування. При проведенні терапії Тіогамою® у хворихна цукровий діабет, необхідний частий контроль рівня глюкози в крові. В окремих випадках необхідно зменшити дози гіпоглікемічних засобів, щоб запобігти розвитку гіпоглікемії.
Застереження. Пацієнтам, які приймають препарат Тіогама®, слід утриматися від споживання алкоголю, тому що під його дією знижується терапевтична активність α-ліпоєвої кислоти.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. α-ліпоєва кислота реагує з іонними комплексами металів (наприклад з циспластином), тому Тіогама® може знижувати ефект циспластину. З молекулами цукру α-ліпоєва кислота утворює важкорозчинні комплексні сполуки.
При одночасному використанні α-ліпоєва кислота посилює дію інсуліну та пероральних гіпоглікемізуючих засобів. Источник
Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці, при температурі від +15 до +25 º С. Термін зберігання - 3 роки. Не застосовувати після терміну придатності, зазначеного на упаковці.