Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ПІРАЦЕТАМ-ДАРНИЦЯ
Назва: ПІРАЦЕТАМ-ДАРНИЦЯ
Міжнародна непатентована назва: Piracetam
Виробник: ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м.Київ, Україна
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 0.4 г № 10 у контурних чарункових упаковках
Діючі речовини: 1 таблетка містить пірацетаму - 0.4 г
Фармакотерапевтична група: Ноотропні препарати
Показання: Атеросклероз судин головного мозку, судинний паркінсонізм, явища хронічної церебрально-судинної недостатності з порушенням пам'яті, уваги, мови; захворювання нервової системи та ін.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: Р.06.02/04838
Термін дії посвідчення: з 10.06.2002 до 10.06.2007
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ПІРАЦЕТАМ-ДАРНИЦЯ
АТ код: N06BX03
Наказ МОЗ: 205 від 10.06.2002


    Інструкція для застосування ПІРАЦЕТАМ-ДАРНИЦЯ

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ПІРАЦЕТАМ-ДАРНИЦЯ

    (PYRACETAM-DARNITSA)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: Piracetam,2-оксопіролідиніл-1 ацетамід;

     основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або білого зкремуватим відтінком кольору, з рискою;

    склад: одна таблетка містить 0,4 г пірацетаму;

    допоміжні речовини: пресована сахароза, крохмаль картопляний, целюлоза мікрокристалічна, тальк, аеросил, магнію стеарат.

    Форма випуску. Таблетки.

    Фармакотерапевтична група. Психостимулюючі і ноотропні засоби. Пірацетам. Код ATCN06BX03.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Пірацетам є ноотропним препаратом. Активуємнестичну, розумову і когнітивну функції головного мозку, стимулює інтелектуальну активність, поліпшує настрій і ментальність у здорових і хворих людей.

    Нормалізує співвідношення АТФта АДФ, підвищує активність фосфоліпази А, стимулює пластичні і біоенергетичні процеси в нервовій тканині, прискорює міжнейрон альні контакти і обміннейромедіаторів. Посилює синтез дофаміну, підвищує рівень норадреналіну в головному мозку. Підвищує стійкість мозкової тканини до гіпоксії і токсичних впливів, посилює синтез ядерної РНК в головному мозку. Поліпшує реологічні властивості крові, не чинить судинозвужувальну дію. Інгібує або запобігає агрегації тромбоцитів. Оптимізує споживання кисню і глюкози при недостатності кровопостачання і гострій церебральній ішемії у хворих на деменцію. Знижуєвираженість вестибулярного ністагму. Не чинить седативну дію і не викликає ейфорію.

    Фармакокінетика. При прийомі внутрішньо швидко і практично повністю абсорбується у травному тракті. Біодоступність становить близько 100%. Максимальна концентрація в крові досягається через 30 хв після прийому. Добре проникає у тканини, вибірково накопи чується у тканинах кори головного мозку. Період напів виведення з організму становить 4-5 год, виводиться у незміненому вигляді нирками.

    Показання для застосування.

    -        • Психоорганічний синдром (ут. ч. у пацієнтів похилого віку із зниженням пам'яті, запамороченням, зниженою здатністю до концентрації уваги і загальної активності, змінами особистості, розладами поведінки і стиранням рис особистості).

    -         Післяінсультні стани.

    -         Деменція внаслідок повторних порушень мозкового кровообігу.

    -         Хвороба Альцгеймера і деменціяальцгеймеровського типу.

    -         Синдром абстиненції тапсихоорганічний синдром при хронічному алкоголізмі.

    -        •   Запаморочення іпов'язані з ними розлади рівноваги (за винятком випадків вазомоторного і психічного походження).

    -        •   Знижена здатність до навчання у дітей, особливо випадки послаблення здатності до розпізнання тексту і написання слів, які не можуть бути пояснені розумовою відсталістю.

    -         Кортикальна міоклонія.

    -         Серпопідібно-клітинна анемія (ускладі комбінованої терапії").

    Спосіб застосування та дози. Препарат приймають до їжі.

    Дорослим при лікуванні хронічних станів звичайно призначають 3 рази на добу по 0.4 г (1 таблетка) ідоводять дозу до 0.8 г (2 таблетки), іноді - до 1.2 г (3 таблетки) і більше надобу. При досягненні терапевтичного ефекту (через 2-3 тижні після початку лікування) дозу знижують до 0.4 г (1 таблетка) 3-4 рази на добу.

    Підтримуюча доза при інсульті ітривала терапія психоорганічного синдрому - 4.8 г на добу за 3 прийоми (4таблетки на 1 прийом).

    Дітям віком 1-5 років звичайно призначають по 0.2 г (1/2 таблетки) 3 рази на добу; віком 5-16 років - 0.4 г (1таблетка) 3 рази на добу. Максимальна добова доза для дітей 1-5 років - 0.8 г (2 таблетки), 5-16 років -1.8 г (4 1Л таблетки).

    Виразний клінічний ефект досягається після 5-добового прийому. Курс лікування - від 2-3 тижнів до 2-6міс. в залежності від терапевтичного ефекту. При необхідності курс лікування повторюють з перервою 6-8 тижнів.

    Побічна дія. Препарат звичайно добре переноситься. Іноді можливі запаморочення, тремор, нервозність, збудження, дратівливість, неспокій, порушення сну, слабкість, сонливість, нудота, блювання, діарея, болі в животі, загострення коронарної недостатності. При розвитку побічних явищ слід зменшити дозу або припинити прийом препарату і звернутись до лікаря.

    Розвиток побічних явищ найбільш характерний для пацієнтів з психічними розладами. Загострення коронарної недостатності найчастіше виникає у хворих похилого віку.

    Протипоказання. Гостра ниркова недостатність (кліренс креатині ну менше 20 мл/хв), психомоторне збудження, вагітність, годування груддю (під час лікування припиняють), вік до 1 року, цукровий діабет у дітей, наявність в анамнезі у дітей вказівок на алергічні реакції, пов'язані із споживанням фруктових соків і есенцій, індивідуальнанепереносимість препарату.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Лікування пірацетамом можна поєднувати із застосуванням психотропних, серцево-судинних та інших лікарських засобів. Не відзначено взаємодії препарату із клоназепамом, фенітоїном, фенобарбіталом, вальпроатом натрію.

    У похилому і старечому віці посилює дію антиангінальних препаратів, знижує потребу у нітрогліцерині. Підвищує ефективність антидепресантів.

    Про взаємодію пірацетаму зіншими лікарськими засобами дані відсутні.

    Передозування. Препарат малотоксичний і не викликає гострого отруєння навіть при прийомі великих доздобре переноситься.

    Особливості застосування. При виникненні порушень сну слід відмінити вечірній прийом, збільшуючи денний. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності - 2 роки.





    На сайті також шукають: Тебрис, Цефалексин інструкція, Доктор мом застосування, Конвулекс побічні дії, Кальцію цитрат протипоказання