Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ДИКЛОВІТ
Назва: ДИКЛОВІТ
Міжнародна непатентована назва: Diclofenac
Виробник: ВАТ "Нижфарм", м.Нижній Новгород, Російська Федерація
Лікарська форма: Супозиторії ректальні
Форма випуску: Супозиторії ректальні по 0.05 г № 10
Діючі речовини: 1 супозиторій містить диклофенаку натрію - 50.0 мг
Фармакотерапевтична група: Нестероїдні протизапальні препарати
Показання: Запальні та дегенеративні захворювання суглобів; ревматичні ураження м'яких тканин; захворювання нервової системи; гінекологічні захворювання; запалення, біль, тризм, набряк внаслідок стоматологічних, ортопедичних, гінекологічних та ін. втручань.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: Р.09.02/05269
Термін дії посвідчення: з 02.09.2002 до 02.09.2007
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ДИКЛОВІТ
АТ код: M01AB05
Наказ МОЗ: 328 від 02.09.2002


    Інструкція для застосування ДИКЛОВІТ

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ДИКЛОВІТ

    (Diclovit)

    Загальна характеристика:

    міжнародна назва: diclofenac;

    основні фізико-хімічні властивості: супозиторії білого абобілого з кремуватим відтінком кольору торпедоподібної форми;

    склад: 1 супозиторій містить 50 мгдиклофенаку натрію;

    допоміжні речовини: основа для супозиторіїв: вітепсол.

    Форма випуску. Супозиторії ректальні.

    Фармакологічна група. Не стероїдні протизапальні та протиревматині засоби. АТС: М 01А В 05.

    Фармакологічні властивості. Дикловіт - не стероїднийпротизапальний засіб з групи похідних феніл оцтової кислоти з вираженоюпроти запальною, болезаспокійливою, жарознижувальною дією. Механізм дії препарату пов”язаний з пригніченням синтезу простагландинів. При ревматичних захворюваннях під дією препарату зменшуються біль у суглобах у стані спокою тапід час руху, ранкова скутість та набряк суглобів, підвищується обсяг рухів, покращується функціональний стан опорно-рухового апарату. Препарат пригнічує агрегацію тромбоцитів, зменшує зсідання крові, потенціює дію антикоагулянтів.

    Фармакокінетика. При ректальному застосуванні препарат добре всмоктується через слизові оболонки, проникає в органи ітканини, потрапляє у порожнини суглобів, протягом довгого часу виявляється у синовіальній рідині. Препарат виявляється у плазмі крові через 30 хвилин. Максимальна концентрація у крові досягається за 1 годину після моменту введення. Період напів виведення з плазми крові становить 1 - 2 години. Майже 99% препарату зв”язується з білками плазми. До 70% введеної дози препарату виводиться із організму з сечею у вигляді метаболітів, решта – з калом.

    Показання для застосування:

    - запальні та дегенератів ні захворювання суглобів : ревматоїдний артрит, анкілозуючий спондилоартрит (хвороба Бехтерєва), хворобаРейтера, остеоартрози, псоріатичний артрит, подагра;

    - ревматичні ураження м”яких тканин - бурсит, тендовагініт, синовіт;

    - захворювання нервової системи - плечолопатковий періартрит, люмбаго, люмбалгії, невралгії, міалгії;

    - гінекологічні захворювання - первинна дисмінорея, аднексит, периметрит;

    - як допоміжний засіб у складі комбінованої терапії інфекційно-запальних захворювань ЛОР-органів, які супроводжуються вираженим відчуттям болю;

    - запалення, біль, тризм, набряк внаслідок стоматологічних, ортопедичних, гінекологічних та інших втручань.

    Спосіб застосування та дози. Дикловіт призначають дорослим та дітям старше 15 років по 1 супозиторію двічі на добу. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 150 мг. Тривалість курсу лікування встановлюється індивідуально, залежно від клінічної картини захворювання.

    Побічна дія. Препарат добре переноситься і рідко викликає побічну дію.

    Проте можлива поява (особливо на початку лікування) диспептичних явищ, діареї, відчуття тяжкості в епігастральній ділянці, сонливості, головного болю, запаморочення. У рідких випадках можливамісцево подразнювальна дія препарату на слизову оболонку кишечнику.

    Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до диклофенаку натрію, аспірину та інших НПЗС, виразкадванадцяти палої кишки, геморагічний коліт, загострення геморою, порушеннякровоутворення неясної етіології, третій триместр вагітності, дитячий вік (до 15 років).

    Передозування. При застосуванні препарату у вказаних дозах передозування неможливе. При довго тривалому прийомі високих доз препарату можлива поява та посилення описаних побічних ефектів. Уцьому випадку слід припинити лікування.

    Особливості застосування. Особливої уваги з боку лікаря потребує призначення препарату «Дикловіт» хворим з високим артеріальним тиском або серцевою недостатністю, при індукованій порфірії, системномуеритематозному вовчаку та змішаних колагенозах, хронічних обструктивних захворюваннях дихальних шляхів, астмі, поліпах слизової оболонки носа, сінномунежитю, у похилому віці.

    При тривалому застосуванні препарату рекомендується регулярно контролю вати функцію печінки та періодично робити загальний аналіз крові. При одночасному застосуванні Дикловіту з антикоагулянтами потрібен регулярний контроль зсідання крові. У зв”язку з тим, що при застосуванні препарату можлива поява таких побічних явищ, як запаморочення, відчуття втоми, не рекомендується керувати автомобілем або виконувати іншу роботу, яка потребує підвищеної уваги. Слід уникати вживання алкоголю під час лікування препаратом.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Дикловіту та:

    дигоксину, фенітоїну або препаратів літію - може підвищуватись рівень вмісту у плазмі цих лікарських засобів;

    діуретиків та гіпотензивних засобів - може послаблюватися їх дія;

    калій зберігаючих діуретиків - може виникнутигіперкаліємія;

    інших НПЗС або глюкокортикоїдів - підвищується ризику появі побічних явищ з боку шлунково-кишкового тракту;

    ацетил саліцилової кислоти - може знижуватися рівень концентрації диклофенаку у плазмі крові;

    циклоспорину - може посилюватись токсична дія нанирки останнього;

    протидіабетичних засобів - може розвинутись гіпо- тагіперкаліємія. При цій комбінації необхідний контроль рівня цукру у крові;

    метотрексату потягом 24 годин після його прийому -може підвищуватися концентрація метотрексату у крові та посилення його токсичної дії. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці, при температурі не вище +20°С. Термін придатності - 2 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.





    На сайті також шукають: Циклодинон, Кардіомагніл інструкція, Зомакс застосування, Вазар побічні дії, Пол-пала протипоказання