ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ГЕЛЬМІНТОКС
(HELMINTOX)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назва: Pyrantel;
основні фізико-хімічні властивості: рідина жовтувато-рожевого кольору з запахом чорно-смородинової карамелі;
склад: 2,5 мл містять пірантелу ембонат у перерахуванні на пірантел – 0,125г;
допоміжні речовини: сорбітол 70% кристалізований, гліцерин, полісорбат, соєвий лецитин, полівідон, лимонна кислота ангідридна, натрію бензоат, силікону емульсія, штучна ароматизована сполука чорно-смородинової карамелі, силікат алюмінію та колоїдної магнезії, вода очищена.
Форма випуску. Суспензія для перорального застосування.
Фармокотерапевтична група. Проти паразитарні засоби. Протигельмінт ні засоби.
Код АТС Р 02С С 01.
Фармакологічні властивості. Гельмінтокс –ефективний засіб проти ентеробіозу, аскаридозу, анкілостомі дозу. Деполяризуюча дія пірантелу спричиняє розвиток нейромускулярного блоку, внаслідок чого виникає спазм м’язів гельмінта, і останній видаляється з організму перистальтикою кишечнику. Гельмінтокс діє як на статевозрілих, так і на статевонезрілих особин паразитів.
Фармакокінетика. Внутрішньо кишкове всмоктування препарату дуже незначне внаслідок нерозчинності пірантелу ембонату. Концентрації у плазмі крові невисокі - від 0,05 мг/мл до 0,13 мг/мл. Адсорбція препарату, яка оцінюється рівнями вмісту незміненої речовини та метаболітів вурині, нижча за 3,8 %. Основним метаболітом є К-метил-1,3- пропан діамін, концентрація якого в урині 1,2 - 4,6 %. Понад 93% препарату видаляється з фекаліями у незміненому вигляді.
Показання для застосування.
ентеробіоз;
аскаридоз;
анкілостомі доз;
некатороз.
Спосіб застосування та дози. Гельмінтокс завжди приймають одноразово, незалежно від прийому їжі та часу доби; немає необхідності застосовувати проносні засоби або утримуватися від приймання їжі.
Режим дозування:
При ентеробіозі, аскаридозі дітям віком від 6місяців - 1 мірна ложка на 10 кг маси тіла; підліткам та дорослим вагою до 75кг - 6 ложок суспензії, вагою понад 75 кг – 8 ложок суспензії.
При анкілостомі дозі та некаторозі рекомендуються такі ж дози, або (при тяжких формах захворювань) по 20 мг/кг на добу в 1 - 2прийоми протягом 2-3 днів.
При лікуванні ентеробіозу з метою покращання ефекту рекомендовані чітке дотримання правил особистої гігієни (особливо дітям) та повторний прийом препарату через 4 тижні після попереднього.
Дорослим доцільніше призначати препарат у вигляді таблеток.
Побічна дія. Нудота, блювання, біль в епігастрії, пов’язані з елімінацією паразита. В окремих випадках - головний біль, вертиго, відчуття втоми.
Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, порушення функцій печінки.
Передозування. У зв’язку з мінімальними кількостями пірантелу, що абсорбуються, навіть значне передозування не спричиняє жодних ознак інтоксикації. Через відсутність специфічного антидоту у випадках прийому надмірної дози препарату рекомендується симптоматичне лікування (промивання шлунка, пероральне введення активованого вугілля), у разі необхідності – підтримуюча терапія серцевими та аналептичними засобами.
Особливості застосування. Після прийняття Гельмінтоксу послаблюючі засоби не призначають. При ентеробіозі необхідно проводити одночасне лікування всіх осіб, які мешкають в одному приміщенні з хворим. Після закінчення курсу лікування необхідно провести контрольні лабораторні дослідження (аналізи калу на наявність паразитів).
Вагітність, лактація. В експериментальних дослідженнях тератогеннихефектів Гельмінтоксу не встановлено. Застосування під час вагітності і лактації можливо, коли очікувана користь перевищує можливий ризик.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не рекомендується застосовувати препарат разом з левамізолом (потенціювання токсичності останнього) та з піперазин ом, який є антагоністом протигельмінтної дії пірантелу.
Умови зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світда місці, при температурі не вище 25˚ С.
Зберігати в недоступному для дітей місці. Источник
Термін придатності. 3 роки.