Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ТИМОЛОЛ
Назва: ТИМОЛОЛ
Міжнародна непатентована назва: Timolol
Виробник: ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
Лікарська форма: Краплі очні
Форма випуску: Краплі очні, 5 мг/мл по 5 мл або по 10 мл у флаконах
Діючі речовини: 1 мл розчину містить: тимололу малеату (в перерахуванні на тимолол 100 % речовину) 5 мг
Допоміжні речовини: Бензалконію хлорид, натрію хлорид, натрію дигідрофосфату дигідрат (натрій фосфорнокислий однозаміщений 2-водний), динатрію фосфату додекагідрат (натрій фосфорнокислий двозаміщений 12-водний), вода для ін'єкцій
Фармакотерапевтична група: Бета-адреноблокатори
Показання: Хронічна відкритокутова глаукома, деякі види вторинних глауком, буфтальм; глаукома внаслідок вади розвитку кута камери ока, афакічна глаукома; хронічна закритокутова глаукома (у комбінації з міотиками).
Термін придатності: 3р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/4314/01/02
Термін дії посвідчення: з 23.07.2007 по 23.07.2012
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ТИМОЛОЛ
АТ код: S01ED01
Наказ МОЗ: 417 від 23.07.2007


    Інструкція для застосування ТИМОЛОЛ

    І Н С Т Р У К Ц І Я

    для медичного застосування препарату


    ТИМОЛОЛ

    (ТIMOLOL)


    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: Тіmоlоl;  (2S)-1-[(1,1-диметилетил) аміно]-3-[(морфолін-4-іл)-1,2,5-тіадіазол-3-іл]оксипропан-2-ол (Z)-бутенедіоат;

    основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина;

    склад: 1 мл розчину містить тимололу малеату (в перерахуванні на тимолол 100 % речовину) 5 мг;

    допоміжні речовини бензалконію хлорид, натрію хлорид, натрію дигідро фосфату дигідрат (натрій фосфорнокислий одно заміщений 2-водний), динатрію фосфату додека гідрат (натрій фосфорнокислий двозаміщений 12-водний), вода для ін’єкцій.


    Форма випуску. Краплі очні.


    Фармакотерапевтична група. Неселективні  b-адреноблокатори. Код ATC S01 Е D01.


    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Блокатор 1 і 2 - адренорецепторів. При закапуванні в око знижує внутрішньо очний тиск в основному за рахунок зменшення продукції водянистої вологи. Ефект пов’язаний з інгібуванням аденілатциклазної системи циліарної тканини, яка здійснює активний транспорт натрію із крові у внутрішньо очну рідину, що призводить до зниження інтенсивності процесу волого утворення. Не впливає на акомодацію, рефракцію і розмір зіниці.

    Фармакокінетика. Дія препарату проявляється через 20 хв після закапування, максимальний ефект відзначається через 1-2 год. і триває від 8 до 24 год.


    Показання для застосування. Хронічна відкритокутова глаукома, деякі види вторинних глауком, буфтальм; глаукома внаслідок вади розвитку кута камери ока, афакічна глаукома; хронічна закрито кутова глаукома (у комбінації з міотиками).


    Спосіб застосування та дози. Дорослим та дітям старше 1 року закапують по 1 краплі 1-2 рази на добу в кон’юнктивальний мішок ураженого ока. Курс лікування - до 30 днів.


    Побічна дія. Зменшення сльозовиділення, поверхнева крапчаста кератопатія і корнеальна анестезія, симптоми слабкого подразнення кон’юнктиви (почервоніння, сльозотеча, світлобоязнь, відчуття печіння в оці), кератит, блефарит, диплопія, птоз. У окремих хворих при тривалому застосуванні препарату можливі явища загальнорезорбтивної дії, характерні для b-блокаторів: риніт, закладеність носа, брадикардія, аритмія, тахікардія, артеріальна гіпотензія, бронхоспазм, задишка, депресія, алергічні реакції, випадання волосся.


    Протипоказання. Бронхіальна астма, хронічні обструктивні захворювання легенів. Синусова брадикардія, атріовентрикулярна блокада II і ІІІ ступенів, серцева недостатність, кардіогенний шок, період лактації, дитячий вік до 1 року, індивідуальна непереносимість компонентів препарату.

    Не рекомендується застосовувати препарат вагітним, хворим на цукровий діабет, гіпертиреоз, цереброваскулярну недостатність. Під час лікування препаратом слід контролю вати не менше, ніж 1 раз на 6 місяців функцію сльозовиділення, цілісність рогівки, поле зору.


    Передозування. При передозуванні Тимололу можливий розвиток загальнорезорбтивних ефектів, характерних для -блокаторів, описаних у розділі Побічна дія. У цьому випадку проводять дезінтоксикацію організму, симптоматичне лікування.


    Особливості застосування.

    При тривалому застосуванні Тимололу можливе ослаблення ефекту (тахіфілаксія).

    Застосування в період вагітності і годування груддю можливе в тому випадку, якщо потенційна користь для матері перевищує ризик розвитку побічних ефектів у плода та дитини.

    Вплив на здатність керувати транспортними засобами та працювати зі складними механізмами.

    Тимолол спричиняє швидко минущу (30 с – 10 хв) затуманеність зору, тому не рекомендується керувати авто транспортом та працювати зі складними механізмами, поки не відновиться зір.

    З обережністю призначати дітям. При застосуванні препарату у дітей необхідний лікарський контроль!


    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. З метою досягнення більш вираженої і тривалої дії Тимолол можна комбінувати з міотиками (пілокарпін), адреноміме тиками, інгібіторами карбоангідрази, тауфоном. Не рекомендується одночасне застосування з іншими -адрено блокаторами.


    Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 оС.

    Термін придатності 3 роки. Після відкриття флакону препарат придатний протягом 28 діб.


    Умови відпуску. За рецептом.


    Упаковка. По 5 мл або 10 мл у флаконі поліетиленовому, вкладеному в пачку.


    Виробник. ВАТ «Фармак». Источник


    Адреса. 04080, Україна, м. Київ, вул. Фрунзе, 63.






    На сайті також шукають: Раунатин, Цитраль інструкція, Ріабал застосування, Гонал-ф побічні дії, Медофлюкон протипоказання