ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ЗБІР ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНИЙ № 4
(SPECIЕS OFFICINALIS ET PROPHYLACTICAE № 4)
Склад лікарського засобу:
діючі речовини: ромашки квіток – 10 г, нагідок квіток – 10 г, глоду квіток – 10 г, хмелю шишок – 5 г, м’яти перцевої листя – 10 г, подорожника великого листя – 10 г, деревію трави – 5 г, льону насіння – 40 г.
Лікарська форма. Збір.
Суміш частинок різної форми сірувато-зеленого кольору, з включеннями оранжевого, жовтого, буруватого і білого кольору. Запах слабкий, ароматний. Смак гіркуватий, злегка в’яжучий.
Назва і місцезнаходження заявника.
ТОВ «Адоніс».
Україна, 83001, м. Донецьк, вул. Дзержинського, 6/149.
Назва і місцезнаходження виробника.
Комунальне підприємство Київської обласної ради «Фармацевтична фабрика».
Україна, 01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16.
Фармакотерапевтична група.
Засоби, що впливають на систему травлення і метаболізм. Код АТС А 16А Х.
Збір лікувально-профілактичний № 4 має виражені протизапальні, протимікробні, спазмолітичні властивості, позитивно впливає на секреторну та моторно-евакуатор ну функцію шлунка на фоні їх порушень.
Комплекс речовин, які входять до складу квіток ромашки, чинять протизапальну, спазмолітичну та жовчогінну дію.
Біологічно активні речовини, що знаходяться у листі м’яти перцевої, виявляють спазмолітичну, знеболювальну та жовчогінну дію.
Комплекс біологічно активних речовин, що входить до складу квіток нагідок, чинить протизапальну, ранозагою вальну, бактерицидну, спазмолітичну і жовчогінну дію, прискорює процеси регенерації тканин.
Трава деревію має кровоспинну, протизапальну, бактерицидну, антиалергічну дію, подразнює смакові рецептори і посилює секреторну активність шлунка, розширює жовчні протоки і збільшує жовчовиділення, підвищує діурез.
Шишки хмелю заспокійливо діють на центральну нервову систему, виявляють сечогінну, гіпотензивну, проти алергічну, протизапальну, антимікробну, жовчогінну, проти виразкову, болезаспокійливу, фунгіцидну, естроген ну дію, стимулюють апетит.
Квітки глоду чинять кардіотонічну, спазмолітичну, гіпотензивну і заспокійливу дію.
Подорожника великого листя мають відхаркувальну, ранозагою вальну, кровоспинну, бактеріостатичну та протизапальну дію, підвищують секреторну функцію шлунково-кишкового тракту.
Льону насіння чинить обволікаючу, протизапальну і легку проносну дію, покриваючи тонким шаром слизові оболонки шлунково-кишкового тракту та запобігаючи їх подразненню.
Показання для застосування.
Профілактика та лікування (у складі комплексної терапії) гострих і хронічних гастритів зі збереженою і зниженою секрецією шлункового соку.
Протипоказання.
Індивідуальна чутливість до речовин, які входять до складу лікарського засобу.
Підвищене згортання крові, схильність до тромбоутворення, виражена артеріальна гіпотензія і брадикардія, спазмофілія, круп, бронхіальна астма, гострий і хронічний холецистит у стадії загострення, непрохідність кишечнику, гіперацидний гастрит, виразкова хвороба шлунка, рефлюкс-езофагіт.
Період вагітності або годування груддю, дитячий вік до 14 років.
Належні заходи безпеки при застосуванні.
Хворим на артеріальну гіпертензію, атеросклероз препарат слід застосовувати лише після консультації з лікарем.
Особливі застереження.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Клінічна ефективність і безпека препарату під час вагітності і в період годування груддю не вивчались, тому препарат не слід застосовувати цій категорії пацієнтів.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.
Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.
Діти.
Безпека та ефективність застосування препарату дітям віком до 14 років не встановлені, тому не рекомендується застосовувати препарат пацієнтам цієї вікової категорії.
Спосіб застосування та дози.
10 г (1 столову ложку) суміші помістити в емальований посуд, залити 200 мл (1 склянка) перевареної води кімнатної температури, закрити кришкою і настояти на киплячій водяній бані 15 хв. Охолодити повністю при кімнатній температурі, процідити, залишок віджати до процідженого настою. Настій довести перевареною водою до 200 мл.
Дорослим і дітям старше 14 років приймати теплий настій по 1/2-1/3 склянки 3 рази на день за 30 хвилин до їди і при необхідності – перед сном. Перед вживанням настій рекомендується збовтувати.
Тривалість курсу лікування залежить від характеру і перебігу захворювання і становить від 6 до 8 тижнів. При необхідності курс лікування можна повторити.
Передозування.
Можливе посилення седативного ефекту, сонливість, зменшення частоти серцевих скорочень, алергічні реакції, запаморочення.
Побічні ефекти.
Алергічні реакції у вигляді гіперемії, кропив’янки, свербежу, контактного дерматиту, набряку шкіри, біль у ділянці серця, зменшення частоти серцевих скорочень, відчуття гіркоти в роті, відчуття печіння в епігастральній ділянці.
При тривалому застосуванні препарату можливі діарея, абдомінальний біль.
У разі появи небажаних симптомів слід припинити застосування препарату.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Препарат може посилювати дію снодійних, седативних та анти аритмічних засобів, серцевих глікозидів.
Термін придатності. 2 роки.
Умови зберігання.
Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 0С . Приготований настій – у холодильнику (2-8 ˚ С) не більше 2 діб.
Упаковка. По 100 г у паперових пакетах, вміщених у картонні пачки. Источник
Категорія відпуску. Без рецепта.