ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
АЛЬГОФІН
(ALGOFIN)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: мазь темно-зеленого кольоруз оливковим відтінком і приємним хвойним запахом;
склад: 1 г мазі містить хлорофіло-каротинової пасти 0,25г, до складу якої входять білок з незамінними амін окислотами 45 - 50%, ліпіди 8- 10% з полі ненасиченими жирними кислотами до 80% від загальної кількості ліпідів, каротиноїди 15 - 20 мг%, похідні хлорофілів 400 - 500 мг%, терпени таполіізоприноїди 1,8 - 2,2%, плівкоутворювачі на основі природних церезинів 6 -8%;
допоміжні речовини: вазелін.
Форма випуску. Мазь.
Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування ран і виразкових уражень.
Код АТС D03А Х 50.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Мазь має антимікробний спектр дії на грам позитивні таграм негативні, аеробні та анаеробні, спороутворюючі та аспорогеннімікро організми: стафілококи, стрептококи, синьо гнійну і кишкову палички, клебсієлу, клостридії, пептококи, збудників неспецифічної і специфічної інфекції та інші мікро організми у вигляді монокультур і мікробних асоціацій, атакож відносно госпітальних штамів бактерій з полі резистентністю до інших хіміотерапевтичних препаратів. Альгофін ефективний стосовно протея, пневмокока, палички риносклероми і грибків роду Candida.
Препарат справляє протизапальну дію, підсилює регенераційний і репараційний процес, має гіперосмолярні властивості, знижує показники токсикозу у хворих з обширними опіками, трофічними порушеннями з різними ускладненнями, радіаційними виразками.
При місцевому застосуванні майже не спричиняє алергізуючої та іншої побічної дії, сприяє розвитку грануляційної тканини, не пошкоджує життєздатні клітини базального і поверхневого шару шкіри.
Фармакокінетика. Не вивчалася.
Показання для застосування. Лікування гнійно-запальних, трофічних, радіаційних уражень м’яких тканин різної локалізації, таких як ампутаційні культі; рани асептичні або інфіковані: трофічні виразки; пролежні з гнійними ускладненнями післяоперційні рани; нориці: абсцеси; флегмони; опіки II-IV ступеня термічні, хімічні (спричинені кислотами, лугами, фенолом); радіаційні виразки;
у складі комбінованої терапії запальних захворювань шкіри (піодермія, бешихове запалення)
Спосіб застосування та дози. Мазь Альгофін застосовують місцево. Після стандартного оброблення ран і опіків мазь наносять безпосередньо на пошкоджену поверхню чи у вигляді аплікацій на стерильних серветках. Лікування можна проводити відкритим і закритим способом. У випадку закритого способу лікування маззю на тампонах або серветках покривають пошкоджену поверхню і накладають стерильну марлеву пов’язку. Тампонами, просоченими маззю, можна заповнювати порожнини гнійних ран після хірургічного оброблення, марлеві турунди з маззю вводять у норицеві ходи.
При лікуванні гнійних ран, незалежно від віку, мазь застосовують 1 разна добу на попередньо очищену від гною і некротичних мас поверхню. При лікуванні опіків мазь Альгофін застосовують 2-3 рази на тиждень, залежно від глибини ураження і кількості гною. При лікуванні трофічних ушкоджень пов’язку замінюють 1 - 2 рази протягом 3 діб, контролюючи розвиток грануляції. Разова доза препарату становить 1 - 5 г. Курсова доза препарату залежить від площі ранової поверхні і ступеня гнійної ексудації і звичайно досягає, незалежно від віку,300 - 400 г. Тривалість лікування визначається динамікою очищення ран відгнійно-некротичних мас, купіюванням запального процесу, розвитком грануляцій і становить у середньому 15-25 днів.
При запальних захворюваннях, незалежно від віку, в дерматологічній практиці мазь Альгофін наносять тонким шаром на шкіру 1 - 2 рази на день або намарлеву пов’язку з подальшою аплікацією на ерозивну поверхню. Курс лікування становить 1 - 2 тижні. За наявності на виразках чи ерозіях гнійного ексудату, його попередньо очищують розчином фурациліну 1:500, перекису водню 3% чи борної кислоти 1 - 2%.
Мазь діє як дезодорант, знімаючи тяжкий солодкуватий запах при процесахз гнійно-некротичним вмістом, які в”яло загоюються.
Побічна дія. В окремих випадках при лікуванні опіків і трофічних виразок застосування мазі може спричинювати відчуття печіння, яке як минає самостійно, так і потребує попереднього оброблення ранової поверхні місцевими анестетиками.
Протипоказання. Не виявлені.
Передозування. У клініці не спостерігалось.
Особливості застосування. При лікуванні маззю дітей звертати увагу на наявність індивідуальної алергічної реакції. При вагітності і лактації протипоказань немає.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не має несумісності з іншими лікарськимимзасобами. Источник
Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності - 4 роки.