Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

КАЛЬЦІЙ ФРУКТОВИЙ
Назва: КАЛЬЦІЙ ФРУКТОВИЙ
Міжнародна непатентована назва: Calcium gluconate
Виробник: АТ "Галичфарм", м.Львів, Україна
Лікарська форма: Таблетки жувальні
Форма випуску: Таблетки для жування по 0,5 г № 10х2, № 10х10 у контурних чарункових упаковках
Діючі речовини: 1 таблетка містить: кальцію глюконату 0,5 г
Допоміжні речовини: Глюкоза, крохмаль картопляний, кальцію стеарат, кислота винна, аспартам, ароматизатор (апельсин)
Фармакотерапевтична група: Препарати кальцію та засоби для профілактики і лікування остеопорозу
Показання: Недостатня функція паращитоподібних залоз, алергічні захворювання, для зменшення проникності судин при патологічних процесах різного генезу, при паренхіматозному гепатиті, нефриті, еклампсії, протиотрута при отруєннях солями магнію, щавлевою кислотою.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/4324/01/01
Термін дії посвідчення: з 22.03.2006 до 22.03.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату КАЛЬЦІЙ ФРУКТОВИЙ
АТ код: A12AA03
Наказ МОЗ: 141 від 22.03.2006


    Інструкція для застосування КАЛЬЦІЙ ФРУКТОВИЙ

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    КАЛЬЦІЙ ФРУКТОВИЙ

    (CALCIUM FRUІT)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: calcium gluconate; кальцієва сіль глюконовоїкислоти;

    основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майже білого кольору, двоопуклими поверхнями, з рискою. Допускаються вкраплення та мармуровість;

    склад: 1 таблетка містить кальцію глюконату 0,5 г;

    допоміжні речовини: глюкоза, крохмаль картопляний, кальцію стеарат, кислота винна, аспартам, ароматизатор (апельсин).

    Форма випуску. Таблетки для жування.

    Фармакотерапевтична група. Мінеральні добавки. Препарати кальцію. Кальціюглюконат. Код АТС А 12А А 03.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Йони кальцію беруть участь у передачі нервових імпульсів, скороченні гладких та поперечносмугастих м’язів, функціонуванні серцевого м’яза, згортання крові; вони необхідні для формування кісткової тканини, функціонування інших систем та органів. Кальцію глюконат зменшує проникність судин, запобігає розвитку запальних реакцій, підвищує стійкість організму до інфекцій, чинить проти алергічну та кровоспинну дію.

    Фармакокінетика. Приблизно 25% від прийнятої дози кальцію всмоктується із шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 1,2 - 1,3 год. Період напів виведення з плазми крові – 6,8 - 7,2 год. Виведення з організму здійснюється переважно з калом (80%), а також із сечею (20%).

    Препарат рівномірно розподіляється по всіх органах і тканинах. У крові кальцій знаходиться у вільному (іонізованому) та зв’язаному стані. Фізіологічну активність має іонізований кальцій. Його депо є кісткова тканина. Препарат проникає через плацентарний бар’єр, потрапляє у грудне молоко.

    Показання для застосування. Гіпокальціємія різного генезу, гіпопар атиреоз, що супроводжується спазмофілією та тетанією, паренхіматозний гепатит, токсичне ураження печінки, нефрит, еклампсія, гіперкаліємічна форма пароксизмальної міоплегії, запальні та ексудативні процеси, шкірні захворювання (екзема, псоріаз). Як додатковий десенсибілізуючий засіб при алергічних захворюваннях, у тому числі лікарській алергії. Як додатковий гемостатичнийзасіб при легеневих, шлунково-кишкових, носових, маткових кровотечах. Якантидот при отруєннях солями магнію, щавлевою кислотою, солями фтористої кислоти.

    Спосіб застосування та дози. Внутрішньо, перед їдою. Таблетки перед тим, як проковтнути розжовують. Дози для дорослих: 1 - 3 г (2 - 6 таблеток) 2 - 3 разина добу; від 2 до 4 років – по 1 г (2 таблетки), від 5 до 6 років – по 1 - 1,5г (2 - 3 таблетки), від 7 до 9 років – 1,5 - 2 г (3 - 4 таблетки), від 10 до 14років – по 2 - 3 г (4 - 6 таблеток) 2 - 3 рази на добу. Тривалість курсу лікування визначається переносимістю препарату і досягненнямфармакотерапевтичного ефекту.

    Побічна дія. Препарат зазвичай добре переноситься. В окремих випадках можливі нудота, блювання, діарея, запор, брадикардія. При тривалому застосуванні іноді розвиваються обструктивні процеси у кишечнику, зумовлені утворенням кальцієвих каменів.

    Протипоказання. Схильність до тромбозів, гіперкальціємія, вираженагіперкальціурія, тяжка ниркова недостатність, виражений атеросклероз, підвищена чутливість до препарату.

    Передозування. При передозуванні можливий розвиток гіперкальціємії.При цьому можуть спостерігатися анорексія, слабкість, м’язова гіпотонія, нудота, блювання, запор, поліурія з наступною дегідратацією, можливе порушення серцевого ритму. В якості антидота застосовують кальцитонін, який вводять внутрішньо венно з розрахунку 5 - 10 МО на 1 кг маси тіла на добу.

    Особливості застосування. З обережністю застосовують у пацієнтів із незначноюкальціурією, з неяскраво вираженими порушеннями функції нирок або зсечокам’яною хворобою в анамнезі; у зазначених випадках слід регулярно контролю вати рівень екскреції кальцію із сечею. Пацієнтам із сечокам’яноюхворобою рекомендується збільшувати об’єм споживаної рідини.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Кальцій може посилювати всмоктування тетрацикліну та препаратів заліза, тому кальцію глюконат слід приймати за 3 годдо або після прийому вищезазначених препаратів. Кальцію глюконат несумісний злінкозамінами (кліндаміцином, лінкоміцином).

    Сумісне застосування з тіазидовими діуретиками може призвести до збільшення вмісту кальцію у плазмі крові.

    Препарати кальцію підвищують токсичність хінідину.

    Кальцію глюконат усуває пригнічення нервово-м’язової передачі після застосування антибіотиків, аміноглікозидів.

    Умови і термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі від +15 оС до +25оС. Источник

    Термін придатності – 2 роки.





    На сайті також шукають: Фосфалюгель, Левофлокс інструкція, Актовегін застосування, Троксерутин побічні дії, Гепарсил протипоказання