Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

РАНТАК®
Назва: РАНТАК®
Міжнародна непатентована назва: Ranitidine
Виробник: "Unique Pharmaceutical Laboratories" (відділення фірми "J.B.Chemicals & Pharmaceuticals Ltd"), Індія
Лікарська форма: Розчин
Форма випуску: Розчин для ін'єкцій, 25 мг/мл по 2 мл у ампулах № 10
Діючі речовини: 1 мл розчину містить ранітидину - 25.0 мг
Допоміжні речовини: Калію фосфат одноосновний, натрію фосфат двоосновний, фенол, вода для ін'єкцій
Фармакотерапевтична група: Стимулятори та блокатори Н2-рецепторів та подібні за дією препарати
Показання: Лікування і профілактика загострень пептичної виразки шлунка і дванадцятипалої кишки; стресова "виразка"; рефлюкс-езофагіт, ерозивний езофагіт; синдром Золлінгера-Еллісона.
Термін придатності: 3р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/4335/02/01
Термін дії посвідчення: з 19.04.2006 до 19.04.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату РАНТАК®
АТ код: A02BA02
Наказ МОЗ: 232 від 19.04.2006


    Інструкція для застосування РАНТАК®

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    РАНТАК®

    (RANTAC®)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: ранітидин;N-[(2[[[5-диметил аміно) метил]фурфурил]-тіо]етил]-N’-метил-2-нітро-1,1-етилендіамін;

    основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин, від безбарвного до жовтого кольору;

    склад: 1 мл розчину містить ранітидину гідро хлориду в кількості еквівалентній 25 мг ранітидину;

    допоміжні речовини: калію фосфат одноосновний, натрію фосфат двоосновний, фенол, вода для ін’єкцій.

    Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

    Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування пептичної виразки ігастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Антагоністи Н2-рецепторів. Код АТС А 02В А 02.

    Фармакологічні властивості. Активний компонент препарату - ранітидин -ефективний блокатор гіста мінових Н2-рецепторів.

    Фармакодинаміка. Механізм дії ранітидину полягає в конкурентному оборотному інгібуванні дії гістаміну на Н2-рецептори мембран парієтальних клітин слизової оболонки шлунка. Ранітидин знижує базальнуі стимульовану секрецію соляної кислоти, зменшує об’єм шлункового соку, спричинений подразненням барорецепторів (розтягнення шлунка), харчовим навантаженням, дією гормонів і біогенних стимуляторів (гастрин, гістамін, пентагастрин, кофеїн). Препарат знижує активність пепсину і посилює захиснімеханізми слизової оболонки шлунка. Він сприяє загоюванню пошкоджень слизової оболонки, спричинених дією соляної кислоти, шляхом зменшення шлункової секреціїі збільшення утворення шлункового слизу. Під дією ранітидину у слизу збільшується вміст глікопротеїнів, відбувається стимуляція секреціїгідро карбонат іонів слизової оболонки шлунка та ендогенного синтезу в нійпростагландинів, стимулюються процеси регенерації.

    Фармакокінетика. Максимальна концентрація препарату в плазмі крові при внутрішньом’язовому введенні 50 мг (2 мл) досягається через 15-30 хвилин і становить 565 нм/мл.

    Ранітидин частково метаболізується в печінці. Періоднапів виведення становить 2-3 години. При внутрішньо венному введенні 93% дози виводиться із сечею, а лишок – з калом. Майже 70% ранітидину виводиться у незміненому вигляді.

    Рантак® проникає крізь плаценту, виділяється з грудним молоком.

    Показання для застосування.

    Лікування у дорослих загострень пептичної виразки шлунка і дванадцяти палої кишки (в разі відсутності Helicobacter pilori), у томучислі і виразок, пов’язаних із прийманням не стероїдних протизапальних засобів;

    профілактика кровотеч із виразок шлунково-кишкового тракту (ШКТ);

    гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ);

    синдром Золлінгера-Еллісона;

    профілактика аспірації шлункового соку у хворих уперіод премедикації перед оперативними втручаннями;

    не виразкова диспепсія.

    Спосіб застосування та дози.

    Внутрішньом’язові ін’єкції: дорослим − по 50мг (2 мл) кожні 6-8 годин.

    Внутрішньо венні ін’єкції: дорослим − по 50 мг (2мл) кожні 6-8 годин. Вміст ампули (50 мг) розводять 0,9% розчином хлориду натрію або 5% розчином декстрози для ін’єкцій до отримання загального об’єму 20мл і вводять протягом 5 хв. В разі необхідності роблять повторні ін’єкції кожні 6-8 годин.

    Внутрішньо венні інфузії: краплинно, протягом 2 годин вводять зі швидкістю 25 мг/год. В разі необхідності введення повторюють через 6-8 годин.

    Для профілактики кровотеч з верхніх ділянок ШКТ у тяжкохворих пацієнтів з виразковою хворобою шлунка і дванадцяти палої кишки перевагу слід віддавати внутрішньо венному повільному введенню Рантаку®дорослим в початковій дозі 50 мг з наступим внутрішньо венним вливанням зі швидкістю 0,125–0,25 мг/кг за годину. Препарат застосовують парентерально доти, доки ін’єкції можна буде замінити пероральним прийомом препарату.

    Дорослим пацієнтам з ризиком розвитку кислотної аспірації Рантак® вводять у дозі 50 мг внутрішньом’язово або внутрішньо венно, повільно, за 45-60 хвилин до загальної анестезії.

    Побічна дія. Рантак® звичайно добре переноситься хворими. Проте можливі зазначені нижче побічні явища.

    З боку шлунково-кишкового тракту: сухість у роті, нудота, запор, діарея, минущі та оборотні порушення функції печінки. Описані поодинокі випадки гострого панкреатиту, оборотного гепатиту (з жовтухою або безнеї).

    З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення, підвищена втомлюваність, сонливість. У поодиноких випадках –оборотна сплутаність свідомості, шум у вухах, дратівливість. У пацієнтів літнього віку описані окремі випадки нечіткого зорового сприйняття, пов’язаногоз порушенням акомодації.

    З боку кровотворної системи: у поодиноких випадках –оборотна тромбоцит опенія, лейкопенія, агранулоцит оз, панцитопенія, інколи з гіпоплазією або аплазією кісткового мозку.

    З боку серцево-судинної системи: поодинокі випадки виникнення брадикардії, атріо-вентрикулярної блокади, асистолії.

    Алергічні та імунопатологічні реакції: зрідка –кропив’янка, ангіо невротичний набряк, бронхоспазм, анафілактичний шок, артеріальна гіпотензія.

    З боку ендокринної системи: дуже рідко – набухання або відчуття дискомфорту в грудних залозах у чоловіків, гіперпролактинемія, гінекомастія, зниження лібідо, імпотенція.

    Іншіі реакції: зрідка – артралгія і міалгія.

    Протипоказання.

    Підвищена чутливість до ранітидину;

    злоякісні хвороби шлунка;

    вагітність і лактація.

    Передозування. Передозування препарату не призводить до тяжких наслідків. У разі необхідності проводять адекватну симптоматичну і підтримуючу терапію. Препарат може бути видалений з крові шляхом гемодіалізу.

    Особливості застосування. Лікування антагоністами Н2-рецепторів може маскувати клініку раку шлунка, тому у хворих на виразку шлунка та/абодванадцяти палої кишки, а також у пацієнтів середнього віку при зміні або появі нових симптомів диспепсії перед початком лікування Рантаком®необхідно виключити можливість малігнізації процесу.

    Швидке введення препарату в деяких випадках може спричинити брадикардію у пацієнтів, схильних до порушення серцевого ритму.

    Слід уникати призначення Рантаку® хворим згострою порфірією в анамнезі.

    З обережністю призначати хворим з порушенням функції нирок. Рекомендується зменшення доз, що призначаються.

    Досвід використання Рантаку®, розчин дляін’єкцій, у дітей відсутній.

    Вагітність і лактація. Застосування препарату вперіод вагітності можливо тільки за життєвими показаннями; жінкам, які годують груддю, – за суворими показаннями, з одночасним припиненням годування груддю.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Рантак® не пригнічує активності ферментної системи печінки, пов’язаної із цитохромом Р450, тому вінне посилює дію препаратів, що метаболізуються у печінці за участі цієї ферментної системи, таких як діазепам, фенітоїн, пропранолол, лігнокаїн, теофілін, варфарин.

    При одночасному застосуванні Рантаку® зметапрололом, концентрація останнього в сироватці крові збільшується на 80% -50% і збільшується період його напів виведення.

    Рантак® зменшує всмоктування інтраконазолу і кетоконазолу.

    Паління знижує ефективність ранітидину.

    Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 30°С, в захищеному від світла, недоступному для дітей місці. Не заморожувати! Источник

    Термін придатності – 3 роки.





    На сайті також шукають: Симепар, Дифлазон інструкція, Застосування препарату L-цет, Інструкція з використання Діазолін, Показання для застосування Ромашки квіти, Концерта побічні дії, Ацц лонг протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Стугерон