Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ЦЕФАЛЕКСИН
Назва: ЦЕФАЛЕКСИН
Міжнародна непатентована назва: Cefalexin
Виробник: РУП "Борисовський завод медичних препаратів", м.Борисов, Мінська обл., Республіка Білорусь
Лікарська форма: Капсули
Форма випуску: Капсули по 0,25 г № 6, № 10
Діючі речовини: 1 капсула містить цефалексину - 0.25 г
Фармакотерапевтична група: Антибіотики групи цефалоспоринів
Показання: Гнійно-запальні процеси різної локалізації, гострі та хронічні пієлонефрити, цистити, простатити, тонзиліти, фарингіти, пневмонії, остеомієліт, гонорея.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: UA/0607/01/01
Термін дії посвідчення: з 20.02.2004 до 20.02.2009
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ЦЕФАЛЕКСИН
АТ код: J01DA01
Наказ МОЗ: 95 від 20.02.2004


    Інструкція для застосування ЦЕФАЛЕКСИН

     I Н С Т Р У КЦ I Я

    для медичного застосування препарату

    ЦЕФАЛЕКСИН

    (Cefalexinum)

    Загальна характеристика:

      мiжнародна та хiмiчна назви: Cefalexinum; 7(D-α Аміно феніл-ацетамідо)

    -3-метил-3-цефем-4-карбонової кислоти моногідрат;

    основнi фiзико-хiмiчнi властивостi : гранули білого кольору з жовтуватим відтінком з

      характерним запахом. Гранули важко і повільно розчиняються у воді, практично не

      розчиняються у спирті;

    склад: 1капсула мiстить цефалексину - 0,25 г;

    допомiжнi речовини: кальцію стеарат або кислота стеаринова, полівінілпіролідон низкомолекулярний, крохмаль картопляний, м етилцелюлоза.

    Форма випуску. Капсули.

    Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби для системного застосування. Цефалоспорини. Код АТС J01DA01.

    Фармакологiчнi властивостi. Цефалексин має широкий спектр протимікробної дії. Активний по відношенню до багатьох грам позитивних (стафілококи, у томучислі продукуючі пеніцилін азу, пневмококи, стрептококи, лістерії) іграм негативних мікро організмів (менінго- коки, гонококи, гемофільна паличка, кишкова паличка, клебсієли, сальмонели, шигели, ентеробактер та інші представники Enterobacteriaceae, фузобактерії), в тому числі штамів, стійких доіншіх антибіотиків, а також трепонем, бруцел, ієрсиній, рикетсій, хламідій (збудників орнітозу, трахоми, венеричного гранульоматозу), мікоплазм, холерного вібріона, збудник туляремії, легіонел. Не діє на протея, більшість штамівпсевдо монад та гриби. На мікробну клітину діє бактерицидно.

    Фармакокiнетика. Препарат стійкий у кислому середовищі; при застосуванні внутрішньо цефалексин швидко (протягом 1,5-2 годин) і майже повністю всмоктується при прийомі натще та повільніше – при застосуванні після їжі. Терапевтична концентрація в крові після одноразового прийому зберігається протягом 4-6 годин. Виводиться взначних кількостях з сечею у незміненому стані. Невелика кількість виводиться зжовчю. Погано проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр.

    У новонароджених дітей виведення проходить повільніше, ніж в старшому віці (на 2-3 день життя з сечею виводиться за добу всього 30-35% введеної дози).

    Показання для застосування. Цефалексин призначають при гнійно-запальних процесах різної локалізації, при гострих і хронічних пієлонефритах, циститах, простати тах, інфекціях верхніх дихальних шляхів (тонзиліт, фарингіт), пневмонії, бронхопневмонії, емпіємі плеври і абсцесі легень, отитах, синуситі, ангіні, інфекціях шкіри і м’яких тканин (фурункульоз, абсцеси, піодермії, лімфангіт та ін.), гострому і хронічному остеомієліті, гонореї і інших захворюваннях, викликаних чутливими до препарату мікро організмами.

    Спосiб застосування та дози. Призначають внутрішньо незалежно від вживання їжі. Для

    дорослих разова доза становить 0,25-0,5 г (1-2капсули), добова 1-2 г. Дітям призначають із розрахунку 25-50 мг/кг маси тілана добу. При важкому перебігу захворювання добова доза для дорослих може бути збільшена до 4 г (максимально), для дітей до 100 мг/кг маси тіла. Добову дозу ділять на 4 прийоми. Тривалість лікування становить, як правило, 7-14 діб. При порушенні видільної функції нирок дозу зменшують (через можливість кумуляції).

    Побiчна дiя. Можливі шлунково-кишкові розлади (нудота, біль вживоті), алергічні реакції (висипання на шкірі). При тривалому лікуванні можлива зворотна нейтропенія. Можуть виникати дизбактеріози і суперінфекція (кандидоз). При прояві алергічних реакцій проводять десенсибілізуючу терапію. Для профілактики розвитку кандидозів одночасно слід призначати ністатин або леворин.

    Протипоказання. Застосування протипоказано при алергії до препаратів цієї групи.

    З обережністю призначати хворим з порушенням функції нирок та печінки. Не призначати

      в період вагітності при відсутності життєвих показань, годуванні груддю, підвищеній чутливості

    до пеніциліні в. Дітям до 3-х років препарат у формі капсул не призначають.

    Передозування. Симптоми-спазми в животі, спазми, блювання, тяжка діарея зі слизом або кров’ю в калі, судоми. У випадках передозування потрібно відмінити лікування препаратом.

    Особливостi застосування. При тривалому лікуванні препаратом гинуть корисні бактерії, що захищають організм від інших шкідливих мікро організмів. У результаті можуть виникнути вторинні інфекції.

    Сеча у хворих, що приймають цефалексин, може датихибно позитивну реакцію на глюкозу.

    Взаємодiя з iншими лiкарськими засобами. При одночасному призначенні з антикоагулянтами підсилюється антикоагулянт ний ефект. Зменшують ефектцефалоспоринів еритроміціни, тетрацикліни, хлорамфенікол. При застосуванні зне стероїдними протизапальними препаратами зростає ризик виникнення пептичної виразки. Источник

    Умови та термiн зберiгання. Препарат зберігають в сухому, захищеному відсвітла і недоступному для дітей місці, при температурі від + 5 до + 25°С. Термін зберігання - 2 роки.





    На сайті також шукають: Золоксацин, Флуцинар інструкція, Фозикард застосування, Трамадол-в побічні дії, Аркоксія протипоказання