Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

КСЕНА
Назва: КСЕНА
Міжнародна непатентована назва: Comb drug
Виробник: "US Pharmacia International Inc.", США
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки № 20 у блістерах; № 2х2 у пакетах
Діючі речовини: 1 таблетка містить: порошку стручків сени - 120.0 мг, кальцієвих солей сенозидів А та В (20%) - 13.0 мг
Фармакотерапевтична група: Засоби, які стимулюють рецептори слизової оболонки кишечнику
Показання: Запори різної етіології
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: Р.03.02/04381
Термін дії посвідчення: з 06.03.2002 до 06.03.2007
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату КСЕНА
АТ код: A06AB06
Наказ МОЗ: 85 від 06.03.2002


    Інструкція для застосування КСЕНА

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    КСЕНА

    (Xenna®)

    Загальна характеристика:

    основні фізико-хімічні властивості: двоопуклі таблетки жовто-зеленого кольору знаписом “ XENNA” на одному боці;

    склад: 1 таблетка містить порошок стручків сени - 120 мг, кальцієві солісенозидів (20 %) -13 мг, активні речовини, еквівалентні 8,6 мг антраноїдів у перерахуванні на сенозид В;

    допоміжні речовини: кальцію гідро фосфат, целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат.

    Форма випуску. Таблетки.

    Фармакотерапевтична група. Контакті проносні засоби. Код АТС А 06АВ 06.

    Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. М’яко діючий проносний і вітрогіннийзасіб рослинного походження, який використовується при запорах. Антраглікозиди, які містяться в препараті, стимулюють перистальтику товстої кишки, що полегшує просування калових мас. Крім того, препарат пом’якшує випорожнення шляхом підвищення секреції слизу.

    Фармакокінетика. Реабсорбція наявних у похідних лікарської сировини агліконів здійснюється уверхніх відділах товстої кишки. У товстій кишці відбувається бактеріальне розщеплення глікозидів з утвореням реїнантрону, метаболіту, що має проносну дію. Більша частина реїнантрону зв’язується з вмістом кишечнику і виводитьяразом із випороженнями у вигляді полімерних похідних. Менша частина виділяється з жовчю або виводиться з сечею. Активні метаболіти (реїн) у невеликій кількості виділяються в грудне молоко.

    Показання для застосування. Застосовувати при запорах, для випорожнення товстої кишки перед рентгенологічними та іншими діагностичними дослідженнями, як допоміжний засіб при геморої для нормалізації випорожнення.

    Спосіб застосування та дози. Таблетки приймають внутрішньо, запиваючи невеликою кількістю води.

    Доросліі діти старше 12 років: 2 таблетки один раз на день перед сном; за необхідності можна повторити прийом або збільшити дозу до 3 – 4 таблеток один раз на день. Не приймати більше 4 таблеток на день.

    Препарат починає діяти через 6 – 12 год, через це наступну дозу приймають після закінчення цього часу. Дозу перед діагностичним дослідженням черевної порожнини призначає лікар, але не більше 3-4 таблеток за 6-12 год до діагностичних досліджень. При запорах застосовувати препарат до появи проносу (не довше 7-10 днів).

    Побіч надія.

    Здуття живота, біль у животі, діарея і порушення водно-електролітного обміну, аособливо гіпокаліємія, нудота. Тривале застосування, яке не відповідає показанням може спричинити слабку пігментацію слизової оболонки товстої кишки (pseudomelanosis coli), а також порушення моторної функції товстого кишечнику. Сенозиди можуть змінювати забарвлення сечі.

    Протипоказання. Непрохідність кишечнику, гострі запальні процеси черевної порожнини (наприклад, апендицит), алергічні реакції на сенозиди, менструація.

    Передозування. У випадках передозування найбільш часто спостерігаються: біль у животі, слабкість, сильна спрага, блювання, пронос, набряки, оксалгія, порушення водно-електролітного балансу, гіпоальбумінемія, порушення функцій нирок. У таких випадках необхідно провести симптоматичне лікування, втому числі компенсацію водно-електролітних порушень. При передозуванні необхідно прийняти 0,25 – 1 г (для дітей віком від 2 до 12 років – 0,25 – 0,5г) активованного вугілля для абсорбції препарату з організму.

    Особливості застосування. Вагітність і період годування груддю. Не можна приймати препарат протягом перших трьох місяців вагітності. У період вагітності застосовувати препарат тільки у випадках, коли, на думку лікаря, потенційна користь для матері перебільшує можливу небезпеку для плода. Не рекомендується приймати препарат у період годування груддю.

    Не застосовувати проносні засоби при сильному болю в животі, при нудоті іблюванні. У разі кровотечі або за відсутності випорожнення після прийому проносного засобу необхідно припинити прийом препарату та провести симптоматичне лікування.

    Впливна здатність керувати транспортом та обслуговувати складні механізми. Невпливає на здатність керувати авто транспортом і механізмами.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосовуванні препарату Ксена з серцевими глікозидами дія останніх може посилюватися внаслідок гіпокаліємії, яка настає внаслідок тривалого прийому та перевищення вказаних доз, особливо у поєднанні з діуретиками (тіазид) та стероїдами (дексаметазон, гідрокортизон). Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25°С. Термін придатності - 2 роки.





    На сайті також шукають: Регулакс, Олфен гель інструкція, Застосування препарату Мукалтин, Інструкція з використання Аброл, Показання для застосування Гастрофарм, Спіруліна побічні дії, Травокорт протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Ацидолак