Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

КЕТОНАЛ®
Назва: КЕТОНАЛ®
Міжнародна непатентована назва: Ketoprofen
Виробник: "Lek" Pharmaceutical Company d.d., Словенія
Лікарська форма: Гель
Форма випуску: Гель для зовнішнього застосування 2,5 % по 50 г у тубах
Діючі речовини: 1 г гелю містить: кетопрофену 25 мг
Допоміжні речовини: Карбомери, троламін, етанол 96 %, олія лаванди ефірна, вода очищена
Фармакотерапевтична група: Нестероїдні протизапальні препарати
Показання: Місцеве застосування при м'язових або кістково-суглобових болях ревматичного або травматичного походження.
Термін придатності: 5р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/2276/06/01
Термін дії посвідчення: з 20.07.2006 до 20.07.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату КЕТОНАЛ®
АТ код: M02AA10
Наказ МОЗ: 499 від 20.07.2006


    Інструкція для застосування КЕТОНАЛ®

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    КЕТОНАЛ®

    (KETONAL®)

    Загальна характеристика:

    міжнародна назва: ketoprofen;

    основні фізико-хімічні властивості: однорідний прозорий гельіз запахом лаванди та етанолу;

    склад: 1 г гелю містить кетопрофену 25 мг;

    допоміжні речовини: карбомери, троламін, етанол 96%, олія ефірна лаванди, вода очищена.

    Форма випуску. Гель для зовнішнього застосування.

    Фармакотерапевтична група. Не стероїдні протизапальні засоби. Код АТС М 01А Е 03.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Кетопрофен є одним з найефективніших інгібіторівциклооксигенази. Препарат виявляє аналгетичну і протизапальну дії за рахунокінгібування активності ліпооксигенази і брадикініну. Він стабілізуєлізосомальні мембрани і перешкоджає вивільненню ферментів, що задіяні у запальному процесі.

    Фармакокінетика. При місцевому застосуванні абсорбціякетопрофену незначна, що зумовлює місцевий характер дії препарату та відсутність системних ефектів.

    Кетопрофен метаболізується у печінці з утвореннямкон’югатів, які в основному виводяться з сечею. Метаболізм кетопрофену не змінюється у пацієнтів літнього віку, при вираженій нирковій недостатності, атакож цирозі печінки. Кетопрофен характеризується повільним виведенням ізсечею.

    Показання для застосування. Для зменшення вираженності болю у м’язах та суглобах, набряку внаслідок спортивних та інших травм (вивихи, розтягнення, удари, розриви зв’язок і сухожиль); біль у м’язах внаслідок надмірного фізичного навантаження; біль у попереку; для зменшення вираженності болю іусунення запалення при дегенеративних ревматичних захворюваннях.

    Спосіб застосування та дози. Гель наносять на шкіру болючої ділянки.

    Рекомендується застосовувати Кетонал® гель 1 - 2рази на день. Гель слід м’яко втирати в шкіру. Дозування підбирають залежно відрозміру площі болючої ділянки: 5 см гелю відповідають 100 мг кетопрофену, 15 см– 300 мг кетопрофену. Використовувати при цьому пов’язку не рекомендується.

    Побічна дія.

    Шкіра та підшкірні структури. Часто відмічаються (3% пацієнтів) місцеві симптоми подразнення шкіри: еритема, свербіж і транзиторнийдерматит легкого ступеня. Описаний випадок тяжкого контактного дерматиту внаслідок поганих гігієнічних умов та інсоляції, а також один випадок тяжкої контактної фото алергічної реакції, яка поширилася по всій поверхні тіла. Фото сенсибілізація.

    Дихальна система. Дуже рідко відмічаються астматичні напади– як варіант алергічної реакції.

    Сечовидільна система. Описаний один випадок погіршення функції нирок у пацієнта з хронічною нирковою недостатністю після застосування Кетонал(R)гелю. В поодиноких випадках зустрічається інтерстиціальний нефрит.

    Протипоказання. Гіпер чутливість до кетопрофену або неактивним компонентам гелю, іншим не стероїдним протизапальним препаратам і саліцилатам; наявність нападів бронхіальної астми і риніту після застосування не стероїднихпротизапальних засобів і саліцилатів в анамнезі; загострення виразкової хвороби шлунка або дванадцяти палої кишки; шлунково-кишкова кровотеча в анамнезі; хронічна диспепсія (дискомфорт і біль у верхній частини живота); тяжка ниркова недостатність; захворювання шкіри; діти до 15 років; вагітність (ІІІ триместр) і період лактації.

    Передозування.

    Симптоми: подразнення, еритема і свербіж.

    Лікування: ретельно промити поверхню шкіри проточною водою.

    Особливості застосування. Кетонал® гель можезастосовуватись у комбінації з іншими лікарськими формами Кетоналу®(капсулами, таблетками, супозиторіями). Сумарна добова доза незалежно від лікарської форми не повинна перевищувати 300 мг. Гель не слід наносити науражену поверхню шкіри (екзема, відкрита або інфікована рана, дерматит в ексудативній фазі). Слід уникати потрапляння гелю на слизові оболонки, в очі тана шкіру навколо очей.

    При появі змін на шкірі слід тимчасово припинити лікування. При вираженому подразненні на шкірі продовжувати лікування не рекомендується. Старанно вимити руки після кожного нанесення гелю.

    Слід уникати прямих сонячних променів та УФ-опромінювання під час лікування та протягом 2 тижнів після його закінчення.

    Старанно вимити руки після кожного нанесення гелю.

    Вагітність. У І і ІІ триместрах його застосовують тільки у тому разі, коли потенційна користь для матері перевищує можливий ризик негативної дії на плід.

    Лактація. Застосовувати кетопрофен під час лактації не рекомендується.

    Вплив на психофізичні здібності.

    Дані щодо впливу Кетонал® гелю на здатність керувати автомобілем і механізмами відсутні.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не рекомендується одночасне застосування інших лікарських форм для місцевого застосування, що містятькетопрофен або інші не стероїдні протизапальні засоби. При одночасному застосуванні ацетил саліцилової кислоти і кетопрофену зв'язування кетопрофену збілками плазми зменшується. Одночасне застосування пробенециду та кетопрофенупризводить до зниження плазмового кліренсу кетопрофену та ступеня йогозв’язування з білками. Кетопрофен, як і інші не стероїдні протизапальні засоби, знижує виведення метотрексату, що призводить до підвищення його токсичності.

    Взаємодія з іншими лікарськими препаратами і вплив на їх виведення не є значними. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 30°С. Термін придатності – 3 роки.





    На сайті також шукають: Продеп, Ереспал інструкція, Застосування препарату Серетид дискус, Інструкція з використання Но-шпа, Показання для застосування Остеогенон, Феррум лек побічні дії, Гастал протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Меронем